Dnes při mši svaté v 9.00 požehnány nové digitální varhany pro našeho varhaníka Marka Čihaře, které byly pořízeny z důvodu jeho zdravotní indispozice. Děkujeme všem dárcům a přispěvatelům.

Dnes odpoledne v 15.00 na Bílé Hoře zveme na požehnání nové umělecké intervence v kapli Božího hrobu za přítomnosti abatyše Francescy.

Pondělí: památka sv. Jeronýma, kněze. Připomínáme si 17. výročí našich varhan, které byly na kůru postaveny v r. 2007. Děkujeme všem dobrodincům, za které je vždy každý rok sloužena mše svatá.

Úterý: zveme na další setkání nad Biblí v 19.00 ve Vojtěšce. Téma: Inspirace biblickými manželskými páry. Ve stejný čas, ale na Bílé Hoře se koná koncert houslistky Magdaleny Fuxové.

Pátek: památka sv. Františka z Assisi. Mysleme v modlitbě na papeže Františka v den jeho jmenin. V tento den nebude obvyklá večerní adorace po mši svaté.

Neděle: oslavíme Výročí posvěcení naší baziliky sv. Markéty (9. října r. 1757). S tím souvisí i tzv. Břevnovské posvícení, které opět oblehne areál kláštera, je třeba počítat se všemi omezeními. Po celý víkend ve stanovených časech bude otevřen kostel k individuální prohlídce. Během odpoledne v určených časech promluví k poutníkům arciopat Prokop Siostrzonek, OSB. Hlavní nedělní mši svatou k posvícení v 9.00 bude celebrovat karmelitán P. Jeroným Ertelt, farář v sousední Liboci, který si letos připomíná 25. let své kněžské služby.

V úterý 8. října 2024 zveme na první koncert v nové sezóně z cyklu Břevnovská nocturna. V Tereziánském sále kláštera se můžeme těšit na klenoty baletní a komorní hudby.

Ve středu 9. října 2024 je slavnost Výročí posvěcení baziliky.

V pátek 11. října 2024 zveme na seminář zaměřený na práci s Biblí nazvaný Ježíš uzdravuje. Program od 17.00 do 21.00 bude probíhat ve Vojtěšce.

V neděli 13. října 2024 mše svatá v 9.00 bude zaměřena na rodiny s dětmi.

Biskupové vyhlásili dnešní kostelní finanční sbírku na lidi postižené povodněmi, tedy vaše dary ze všech bohoslužeb u nás budou poukázány na tento účel.